Dbając o stałe podnoszenie jakości usług medycznych i zadowolenie pacjentów wyposażyliśmy naszą Pracownię Mammograficzną w nowoczesny, wysokiej klasy cyfrowy aparat mammograficzny FUJIFILM Amulet Innovality, zapewniający doskonałą jakość badań, dzięki któremu walka z rakiem piersi może być jeszcze bardziej skuteczna.

Prezentacja efektów modernizacji Pracowni Mammografii odbyła się 12 grudnia 2023r.

Pani Dyrektor Szpitala Maria Chmielnicka  podziękowała zaproszonym gościom za przybycie i zaprezentowała efekty przeprowadzonych prac dostosowawczych. Wśród zebranych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Lipskiego Sławomir Śmieciuch  wraz z przedstawicielami Rady Powiatu, Wójtowie z sąsiednich gmin, przedstawiciele placówek samorządowych w Lipsku oraz kierownicza kadra szpitala.

Całkowita wartość zadania to koszt  697 935,69 zł, w tym:

• mammograf cyfrowy FUJI – 577 969,99 zł,
  • wyposażenie mammografu cyfrowego – 32 321,06 zł,
  • usługi dodatkowe – 11 986,26 zł
  • adaptacja pomieszczenia   pracowni  -75 658,38 zł,

Zakup sprzętu sfinansowany został ze środków  Ministra Zdrowia w kwocie 610 291,05  zł,   środki własne SP ZZOZ w Lipsku stanowią 87 644,64 zł.

W nowej pracowni wykonujemy badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, dlatego wszystkie Panie w wieku od 45 do 74 lat serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na badanie.