Przyszpitalna Szkoła Rodzenia w Lipsku

Serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne dotyczące okresu okołoporodowego ( tj. higiena ciąży, standard opieki okołoporodowej, plan porodu, zwiastuny porodu, tematyka dotycząca porodu i naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, połogu , laktacji -karmienia piersią i problemów laktacyjnych  oraz pielęgnacji noworodka).

Mamy nadzieję, że spędzony z Nami wspólny czas zaprocentuje poczuciem bezpieczeństwa i spokojem, który wprowadzi przyszłych rodziców w ten niezwykły moment  NARODZIN  dzieci z radością bez strachu i lęku.

Przyszpitalna Szkoła Rodzenia w Lipsku powstała w styczniu 2023 i cieszy się dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu w cyklu 8-10 spotkań, są bezpłatne. Umożliwiamy udział w zajęciach kobietom w ciąży po 21 tygodniu z osobą towarzyszącą jak również kobietom w ciąży, które zastanawiają się  jeszcze nad wyborem miejsca porodu. 

Odbywają się  u Nas również zajęcia ruchowe dedykowane dla wszystkich kobiet w ciąży bez przeciwwskazań medycznych, mających na celu przygotować ciało do aktywnego porodu i świadomej pracy z oddechem.

W trakcie spotkań nasi uczestnicy mają możliwość poznanie personelu sprawującego opiekę podczas porodu i połogu, jak również możliwość obejrzenia Traktu Porodowego.

Dodatkowo organizujemy wydarzenia specjalne takie jak:

  • Pierwsza pomoc- spotkanie z Ratownikiem medycznym
  • Sos. Pomoc- ciąża, poród , połóg. – spotkanie z psychologiem
  • Rola fizjoterapii w okresie okołoporodowym- spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną.
  • Chustonoszenie dzieci- spotkanie z doradcą chustonoszenia.

Wykłady i zajęcia ruchowe  realizowane są przez wykwalifikowany personel Traktu Porodowego:

Lidia Charchuła  – mgr. położnictwa i specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego, trener Medical Pregnancy Training oraz instruktor pilatesu

Dominika Kowalczyk – mgr. położnictwa

Agnieszka Kaczmarzyk-Kozieł –  mgr. położnictwa i specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa  położniczo-ginekologicznego

Izabela Sobera– licencjat położnictwa

Roksana Gierasińska – licencjat położnictwa

Zapisy i zapytania prosimy kierować pod numerem telefonu :  504-576-405 Położna- Charchuła Lidia

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia fanpage naszego Oddziału na facebooku : Oddział Położniczo-Ginekologiczny w SPZZOZ w Lipsku

12 maja 2023, Szpital Lipsko