14 września 2023r odbyła się prezentacja efektów realizacji projektu: „Adaptacja kluczowych komórek organizacyjnych Szpitala pod kątem hospitalizacji pacjentów z COVID-19” w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

Pani Dyrektor SPZZOZ w Lipsku Maria Chmielnicka oraz Starosta Powiatu lipskiego Sławomir Śmieciuch powitali zaproszonych gości i podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie środków na realizację projektu.

W ramach projektu przeprowadzone zostały gruntowne prace remontowo-budowalne w Aptece Szpitalnej w celu dostosowania jej pomieszczeń do wymogów Nadzoru Farmaceutycznego. Prace remontowe dotyczyły również: Izby Przyjęć, kilku oddziałów szpitalnych między innymi: Wewnętrznego, Reumatologicznego, Chirurgii Ogólnej i Urazowo-Ortopedycznej oraz pomieszczeń Poradni Specjalistycznych, POZ i Laboratorium. Remont miał na celu dostosowanie pomieszczeń wyżej wymienionych komórek organizacyjnych Szpitala do obowiązujących norm sanitarnych (obecnie prawie wszystkie sale chorych wyposażone są w węzeł sanitarny) oraz poprawienie standardów leczenia zarówno dla pacjentów, jak i pracy personelu. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych.

Wśród zebranych gości znaleźli się: posłowie na Sejm RP: Anna Kwiecień, Marek Suski, Radosław Fogiel, Andrzej Kosztowniak, Wicewojewoda Mazowiecki – Artur Standowicz, Prezes NRPiP w Warszawie – Mariola Łodzińska, Przewodnicząca ORPiP w Radomiu – Małgorzata Sokulska, Wicestarosta Powiatu lipskiego -Maria Węgrzecka wraz z przedstawicielami Rady Powiatu, Wójtowie z sąsiednich gmin, przedstawiciele placówek samorządowych w Lipsku oraz kierownicza kadra szpitala. Po oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście zostali oprowadzeni po wyremontowanych obiektach tutejszego Szpitala.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w tak ważnym dla tutejszego Szpitala wydarzeniu.