Święta Wielkanocne to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt obchodzonych w kulturze chrześcijańskiej. W Polsce święta te obchodzone są w sposób bardzo uroczysty, związany przede wszystkim z tradycją dzielenia się jajkiem.

Nawiązując do tej tradycji w dniu 04 kwietnia 2023 r. w Szpitalu Powiatowym w Lipsku   odbyło się świąteczne spotkanie wielkanocne z udziałem Dyrekcji, władz samorządowych oraz kadry kierowniczej komórek organizacyjnych szpitala.

Były życzenia, a następnie uczestnicy spotkania podzielili się symboliczne jajkiem.

Obecny na spotkaniu kapelan  poprzez modlitwę pobłogosławił potrawy świąteczne.  Na stole nie brakowało świątecznych specjałów – żurku, białej kiełbasy, jajek i wielkanocnych ciast.