Informacja w sprawie realizacji projektu pod nazwą:

„Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.

Dnia 4 listopada 2020roku pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia a Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku została podpisana umowa nr COVID.19.07.17 o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki finansowe zostały przyznane Grantobiorcy z tytułu realizacji projektu grantowego nr POWR.05.02.00-00-0001/20 pod nazwą „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19″.

Przyznany Grantobiorcy grant przeznaczony jest dla potrzeb Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego na wypłatę dodatków do wynagrodzenia dla pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych, osób sprzątających oraz osób kuchenkowych, które ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia COVID-19 ograniczyły swoje zatrudnienie do jednego miejsca pracy oraz na dofinansowanie do zakupu środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji dla personelu ZPO.

Pozyskane fundusze na dodatki do wynagrodzeń dla personelu pozwoliły wynagrodzić i docenić ciężką pracę całego Zespołu oraz motywować do podejmowania działań aby podnosić jakość świadczonych usług. Zakup dodatkowych środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych poprawi komfort i bezpieczeństwo pracy personelu oraz podniesie bezpieczeństwo pobytu pacjenta w Zakładzie.

Łączna kwota przyznanego grantu: 228 148,40 zł.
Czas realizacji projektu 01.05.2020r – 31.12.2020r