Szpital  Powiatowy w Lipsku przyjmuje chorych na COVID-19

W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego z dnia 09 listopada 2020  Szpital Powiatowy  w Lipsku od dnia 12 listopada 2020 zapewnia  łóżka  dla pacjentów:

• z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, w tym wymagających intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia wentylacji mechanicznej
  • oraz 6 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2

O przyjęciu pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2  decyduje lekarz  koordynujący szpitala (tel.  606 366 992)

W obrębie szpitala stworzone zostały osobne ciągi komunikacyjne dla chorych na COVID-19 w celu zminimalizowania ryzyka transmisji wirusa wśród pozostałych pracowników szpitala.

Informacje dla pacjentów
W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego  od dnia 12 listopada 2020 do odwołania  wstrzymane zostają przyjęcia do oddziałów: Wewnętrznego, Reumatologicznego, Ginekologiczno-położniczego oraz Chirurgii Ogólnej i Urazowo-Ortopedycznej.

W związku z powyższym zmianie ulega organizacja pracy placówki:

• przyjęcia do zabiegów planowych zostają tymczasowo wstrzymane do odwołania,
  • nie przyjmowane są pacjentki ciężarne do porodów.

W dotychczasowym zakresie funkcjonować będą:

• oddziały: Dziecięcy, Rehabilitacyjny, Leczenia uzależnień, Psychiatryczny dla przewlekle chorych oraz Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy,
  • punkt pobrań Laboratorium Centralnego,
  • Pracownia rendgenodiagnostyki (USG,RTG,TK) do godz.13:00,
  • AOS (Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna), POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna) oraz NiŚOZ (Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna)

Preferowane są wizyty w formie TELEPORADY, wizyty u lekarza mogą odbywać się tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny  wizyty.

Telefony do kontaktu:

REJESTRACJA AOS, czynna w godzinach 07:00 – 14:35
Tel. +48 378-08-54
Tel. +48 378-35-20

REJESTRACJA POZ, czynna w godzinach 08:00 – 18:00
Tel.+48  378-35-38

POZ przeniesiony do budynku, w którym poprzednio mieściła się między innymi  Poradnia Dermatologiczna (po przeciwnej stronie ulicy).

NiŚOZ, czynna od: 18:00 – 08:00- dni powszednie

piątek od 18:00 do 08:00 w poniedziałek
Tel.+48 378-36-82

Znajduje się  w dawnej lokalizacji

Zalecenia dla pacjentów zgłaszających się na wizytę u lekarza:

• prosimy o zgłaszanie się maksymalnie na 15 minut przed wyznaczoną godziną konsultacji lub badania,
  • apelujemy o prawidłowe założenie maseczki zakrywającej nos i usta,
  • należy pamiętać o niezwłocznym zdezynfekowaniu dłoni przy wejściu,
  • poddanie się badaniu temperatury ciała,
  • zgłaszanie się na wizytę samodzielnie, bez osób towarzyszących (nie dotyczy to osób wymagających opieki drugiej osoby),
  • w trakcie oczekiwania na wizytę w poczekalniach podczas kontaktu z innym pacjentem  prosimy zachować dystans odległości co najmniej 2m.

Przy wizycie osobistej istnieje obowiązek wypełnienia ankiety epidemiologicznej, która podlega wstępnej ocenie przez pracownika medycznego.

Ze względu na wciąż istniejące potencjalne ryzyko zakażenia wirusem SARS CoV-2 pomimo stosowanych środków ochronnych, w miarę możliwości i potrzeb pacjentów  preferowane są konsultacje telefoniczne, a konsultacje osobiste ograniczone tylko do wskazań pilnych.