17 maja w Lipskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Obchody rozpoczęły się od powitania przez Panią Dyrektor Marię Chmielnicką przybyłych gości.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz kierownicza kadra ze Szpitala Powiatowego w Lipsku. Obchody uświetnili swoją obecnością również Tomasz Sławatyniec Dyrektor Wydziału Zdrowia, Małgorzata Sokulska Przewodnicząca ORPiP w Radomiu, Sławomir Śmieciuch Starosta lipski wraz z przedstawicielami Rady Powiatu, Jacek Wielorański Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko,  przedstawiciele placówek samorządowych w Lipsku. Podczas uroczystości nie  obyło się bez życzeń, podziękowań i wzruszeń. Pani Dyrektor Szpitala, wielokrotnie zaznaczała, jak ważna w obecnym czasie, szczególnie podczas pandemii jest rola przedstawicieli tych zawodów.

Przybyli goście dziękowali lipskim pielęgniarkom/pielęgniarzom i położnym za trud wkładany w wykonywanie pracy wymagającej odpowiedzialności, zaangażowania i poświęcenia.

W części artystycznej odbył się  występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą.

Po  oficjalnej  części uroczystości zaproszono gości na poczęstunek. Królowały pączki i pierogi.