Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki obchodzony jest od 1973 roku. Wówczas na Kongresie w Meksyku, Międzynarodowa Rada Pielęgniarek, ogłosiła 12 maja Dniem Pielęgniarki.

W związku z obchodami tego święta dnia 10 maja 2019 roku w Szpitalu Powiatowym w Lipsku złożyli wizytę Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lipsku w osobach: Marii Węgrzeckiej /Wicestarosta powiatu lipskiego/ i Sławomira Śmieciucha /Starosta powiatu lipskiego/.

Z tej okazji zostało zorganizowane krótkie spotkanie kierowniczej kadry pielęgniarskiej oraz przedstawicielek grupy pielęgniarek i położnych pełniących dyżur w tym dniu. Pan Starosta Sławomir Śmieciuch w imieniu Zarządu Powiatu i Rady Powiatu złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym pracującym w tutejszym Szpitalu.

Podczas spotkania na ręce obecnych pielęgniarek wręczone zostały symboliczne róże za niesioną pomoc osobom potrzebującym.